אתגר הדברים החדשים

להוסיף צבע חדש לחיים. איך עושים את זה?

 

לפני כשנתיים קראתי את הספר המופלא "עשר דקות" שגרם לי לחשוב על דברים חדשים ולמה כל כך כדאי להכניס אותם לחיים שלנו. מאז הוא והמחשבות מלוות אותי.

לאחר שקראתי את הספר, והעברתי אותו לחברותי הטובות, החלטתי לנסות לעשות משהו חדש בכל שבוע. הרעיון הוא לפתוח עוד ועוד את מגוון האפשרויות העומדות בפנינו, אחת בכל פעם. זה לא החזיק מעמד יותר מכמה שבועות, אבל אני חושבת שאין זמן מתאים מעכשיו להתחיל באתגר הזה שוב.

ההתנסות בדברים חדשים מלמדת אותנו כל כך הרבה – מה נכון לנו ומה לא, איפה הגבולות שלנו ואיך לפרוץ אותם בכל פעם. היא מלמדת אותנו להביט בצורה שונה בעצמנו ובאחרים, לנטרל קצת את השיפוטיות והביקורת העצמית, להאמין בעצמנו יותר ויותר ולגלות בכל פעם עוד ועוד נפלאות.

למעשה, ההתנסות בדברים חדשים פותחת לנו את התודעה לאט לאט, ולכן גם המציאות שלנו משתנה בהתאם. אם עדיין לא שכנעתי אתכם, פשוט תקראו את הספר ותבינו על מה אני מדברת.

אילו צבעים אפשר להוסיף לחיים? את כולם!

 

באתגר הדברים החדשים אפשר להתנסות בכל. וזה אפילו לא משנה אם מדובר בדברים קטנים או גדולים – זה יכול להיות לשבת בפעם הראשונה בבר לבד, לשים לק בצבע שאף פעם לא ניסית, לחייך לבחור מקסים שמגיע מולך, או להניח את הטלפון למשך שעה שלמה מבלי להציץ בהודעות. האפשרויות הן אינסופיות!

אם נמשיך לעשות שוב ושוב את מה שעשינו, אולי נרגיש בנוח, אבל בטח שלא נגלה דברים חדשים. לא אני אמרתי את זה, אלא איינשטיין, שמגדיר זאת כ"אי שפיות", ובעולם שלנו, הנוטה להשתנות בקצב כל כך מהיר, הרי שהשינוי והחידוש נדרשים לכל מי שרוצה להתקדם.

מתי בפעם האחרונה הקשבתם לשיר חדש עם כל הלב (בלי לעשות את זה כבדרך אגב תוך שיטוט באינסטגרם או פייסבוק)? מתי בפעם האחרונה ניסיתם לתת משמעות חדשה ליצירה משלכם? מתי ניסיתם לעשות משהו בצורה אחרת לגמרי?

כדי להתחיל להרגיל את עצמי לדברים חדשים עשיתי כמה דברים. הפעלתי את החברות שלי והתחייבנו זו לזו לעשות בכל שבוע משהו חדש, וכמובן לדווח זו לזו עליו. בהמשך ניסיתי לשנות דברים קטנים – סדר התרגילים שאני עושה בבוקר, טעימת משהו חדש במסעדה, צבע חדש בבגדים, לא למהר להגיב אלא לקחת כמה שניות לנשום ולחשוב, ועוד. אחר כך ניסיתי פלטפורמה חדשה למסרים שלי (והחלטתי לתת לה כמה חודשים), כתיבת פוסט שונה ממה שאני רגילה, ועוד. ההרגל להתנסות בדברים חדשים, כמו כל הרגל, צריך פשוט להיכנס ליום יום.

מה הצבע החדש שתכניסו לחיים שלכם?

 

הנה הדברים החדשים שאני רוצה מעתה להכניס ליום יום שלי: להתחיל לשאול יותר שאלות במקום לתת תשובות, לפתוח את מגוון האפשרויות העומדות בפני, להרחיב את מרחב הקבלה העצמית.

כנראה שאני אוהבת לעשות על עצמי ניסויים. זה התחיל בניסוי המקומי שלי (בו ניסיתי במשך חודש לרכוש רק מעסקים מקומיים), והמשיך כשעשיתי את המעבר מעיסוק לעסק עם הבלוגים שלי – מעבר שהיה (ועודנו) לא קל בכלל, וקיבלתי לא מעט "לא". החלטתי להכניס יותר "כן" לחיים שלי ואמרתי כן להכל (הנה פוסט שכתבתי בעקבות ההתנסות הנהדרת הזו). עכשיו נדמה לי שהגיע התור של "חדש" לחיים שלי.

ומה שלכם? נדמה לי שסוף החופש הגדול ותחילתה של שנה חדשה זו הזדמנות מצוינת לקחת על עצמנו את האתגר הזה. מי מצטרף אלי?

תגובות

 1. אורה צאיג אומר

  נהדרת את
  מחשבות יפות
  אני מצטרפת
  … בשיא החופש נסעתי ל 3 ימים לנאות סמדר לצייר ל׳אור ירח׳
  היה מרענן ומרגיע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *